nejen o tvoření

Pozdrav slunci

Pozdrav slunci - obrázek

Pozdrav slunci - obrázek

Pozdrav slunci trénuje vytrvalost a pohyblivost a je uceleným programem pro rozvoj síly. Velkou měrou povzbuzuje dýchání, krevní oběh i trávení. Když si jej zacvičíte ráno před snídaní, přinese Vám elán do nového dne.

Pokud začínáte, zacvičte si tři kola sestavy Pozdravu slunce a postupně zvyšujte až na dvanáct. Nejdříve se všemi jednotlivými polohami seznamte a dopřejte si i odpočinek na to, aby se zklidnil Váš dech.  

1. Stoj vzpřímený, dlaně jsou sepjaté v pozdravu a vzájemně se dotýkají. Vypneme hruď.

 2. Stáhněte svaly pánevního dna. S nádechem veďte paže přes upažení do vzpažení, paže jsou natažené ke slunci. Podívejte se vzhůru.

3. S výdechem přecházíme do hlubokého předklonu, kolena jsou napnutá, čelo táhneme ke kolenům. Uvolníme svalstvo dna pánevního.

4. S nádechem napřímíme páteř a hrudník zdvihneme dopředu a vzhůru .

5. S výdechem přejdeme do pozice prkna, klesáme dolu do lehu. Tělo je pevné od šíje až po paty. Nejdříve pokládáme hrudník a poté pánev. V lehu na břiše propneme špičky prstů na nohou. Nohy jsou propnuté vedle sebe jako dvě tyče.

 6. Stáhneme svaly dna pánevního. S nádechem se odtlačíme od podložky a vzepřeme se na pažích, nadzdvihneme celé tělo, až po nárty. Podíváme se šikmo vzhůru a protáhneme celé tělo.

7. Opřeme se o prsty na chodidlech. S výdechem se vzepřeme na rukou a přesunujeme trup dozadu a vzhůru. Zaujmeme pozici psa. Hýždě zvedáme co nejvíce vzhůru. V této pozici setrváme na tři nádechy a  výdechy.

8. Nadechneme napřímíme páteř a hrudník zdvihneme dopředu a vzhůru

9. S výdechem přecházíme do hlubokého předklonu, kolena jsou napnutá, čelo táhneme ke kolenům. Uvolníme svalstvo dna pánevního.

10. S nádechem se zvedáme přes upažení do vzpažení, zároveň stahujeme svaly dna pánevního. S výdechem se vracíme do bodu 1.

 

05.09.2007 18:56:32
RadkaX
Český toplist nejlepších stránek Zvýšení návštěvnosti a reklama zdarma pro váš web :)) www.weblight.cz
Korálky - Czech Beadwork
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one