nejen o tvoření
Královský dort - obrázek

Královský dort - obrázek

Těsto: 6  vajec, 100g mandlí, 250g jemně hořké čokolády,  70g másla, 140g cukru, 2 lžíce rumu, 50g jemných ovesných vloček, 2 lžíce mouky, 1 prášek do perníku.

 

Náplň: 2 lžíce rumu, 2 lžíce jemných ovesných vloček, 1 lžička másla, 10g jemně hořké čokolády, 1/2l šlehačky, 1 sáček vanilkového cukru, 12 plátků čokolády, kakao

Oddělíme bílky od žloutků. Z bílků ušleháme tuhý sníh. Mandle spaříme a oloupeme. Jádra umeleme nebo drobně nasekáme. Čokoládu najemno nastrouháme. Máslo utřeme s cukrem a se žloutky, které přidáme postupně. Pak do máslového krému zapracujeme ovesné vločky, nastrouhanou čokoládu a rum. K těstu přidáme 2 lžíce mouky a prášek do perníku a důkladně propracujeme. Nakonec do těsta opatrně vmícháme sníh z bílků. Troubu předehřejeme na 220°C.

Dortovou formu vymažeme a vysypeme. Vlijeme těsto a povrch uhladíme do roviny. Pečeme na střední příčce 40 minut, případně po této době zkusíme špejlí zda je upečený i střed dortu. Po upečení necháme dort ve formě vychladnout. Pak ho vyndáme z formy. Vnitřek vychlazeného korpusu vydlabeme tak, že zůstane jen asi centimetr vysoké dno a 3 cm široké okraje. Vydlabanou dortovou hmotu jemně rozdrobíme, pokapeme rumem a necháme vsáknout. Ovesné vločky nejprve za stálého míchání na másle opražíme do zlatova a pak rozemeleme. Čokoládu najemno nastrouháme.

Šlehačku ušleháme s vanilkovým cukrem do tuha. Asi 2/3 hmoty smícháme s opraženými ovesnými vločkami, nastrouhanou čokoládou, dortovou drobenkou s rumem. Touto směsí naplníme vnitřek dortového korpusu a povrch uhladíme do mírně vyklenuté koule. Zbytkem šlehačky naplníme cukrářský sáček s hvězdicovou špičkou. Na okraj nastříkáme ozdobné pusinky a směrem ke středu pásy. Zdobení zakončíme čokoládovými plátky. Celý povrch ještě jednou posypeme kakaovým práškem.

04.11.2007 16:48:39
RadkaX
Český toplist nejlepších stránek Zvýšení návštěvnosti a reklama zdarma pro váš web :)) www.weblight.cz
Korálky - Czech Beadwork
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one