nejen o tvoření

Buchtičky s vanilkovou omáčkou

Buchtičky s vanilkovou omáčkou - obrázek

Buchtičky s vanilkovou omáčkou - obrázek

Těsto: 400g hladké mouky, 25g droždí, 1/8l mléka, 70g Hery nebo Perly, 60g moučkového cukru, 2 vejce, špetka soli, 1 bal. vanilkového cukru, 100g másla na protažení.

Vanilková omáčka: 1/2l mléka, 1 lžíce prášku vanilkového pudinku, 3 žloutky, 1 vanilkový lusk, 100g krystlového cukru, 1/8l šlehačky, 1 velká odlivka rumu.

V teplém mléce rozpustíme droždí, přidáme trochu přesáté mouky, promícháme na měkké těstíčko, povrch poprášíme moukou a dáme na teplé místo vyběhnout. Perlu nebo Heru rozpustíme. Vyběhlý kvásek, máslo, přesátý moučkový cukr a ostatní přísady do těsta zaděláme vařečkou nebo hnětačem až nám vznikne pěkně nadýchané těsto. Zakryjeme utěrkou a necháme na teplém místě kynout 1/2 hodiny.

Pekáček vymažeme máslem. Z těsta na pomoučněném vále  vytvarujeme váleček, který nakrájíme na kousky, vytvarujeme buchtičky, které lehce protáhneme v rozpuštěném másle a ukládáme těsně vedle sebe do pekáčku. Zakryjeme utěrkou a necháme ještě 20 minut kynout. Pak povrch potřeme zbylým máslem a pečeme v předehřáté troubě při 190-200°C asi 1/2 hodiny do zlatova.

Během pečení si ve 2 lžících mléka rozmícháme vanilkový pudink a žloutky pěkně do hladka, Vanilkový lusk podélně rozřízneme a vložíme do mléka, přidáme cukr, přivedeme do varu, metlou zašleháme pudinkovou směs a za stálého míchání necháme zhoustnout. Vyjmeme vanilkový lusk a vmícháme šlehačku, rum a uložíme na teplém místě.

Buchtičky rozložíme na talíře podlijeme horkou vanilkovou omáčkou  podáváme.

05.10.2007 17:51:04
RadkaX
Český toplist nejlepších stránek Zvýšení návštěvnosti a reklama zdarma pro váš web :)) www.weblight.cz
Korálky - Czech Beadwork
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one