nejen o tvoření
Müsli po domácku - obrázek

Müsli po domácku - obrázek

1/2 balíčku ovesných výběrových vloček (cca 200g), 1/2 balíčku ovesných vloček jemných Emco (cca 250g), 2 lžíce medu, 2 lžíce hnědého cukru, 3-4 lžíce oleje, 3 lžíce mletého kokosu, 2 hrstky lískových oříšků, 1 sušené meruňky, 8 sušených švestek, hrst rozinek.

vysoký plech, pečící papír

Troubu předehřejeme na 130-140°C (používám horkovzduch).

Nakrájíme si umyté meruňky a švestky na kostičky. Meruňky, švestky a rozinky dáme každé zvlášť do misky a zalijeme vodou - necháme nabobtnat. Nasekáme ořechy.

Plech vyložíme pečícím papírem. Nasypeme na něj vločky, sekané ořechy a kokos. Posypeme hnědým cukrem a pokapeme medem a olejem a promícháme. Dáme do vyhřáté trouby do středu. Pečeme zvolna a často mícháme, aby se nám vše pěkně lehce propeklo asi 45 minut. Slijeme sušené ovoce  a rozinky a necháme okapat. Nakonec troubu stáhneme asi na 100°C a přidáme okapané sušené ovoce a necháme ještě asi 10 minut dosušit v troubě.

Toto müsli je výborné do jogurtu nebo ovocného salátu nebo jen tak, suroviny lze různě měnit. Zkuste si různé kombinace např: s kokosem, sušeným banánem, sekanou hořkou čokoládou, nebo můžete přidat i sušené exotické ovoce jako je papája, sušený ananas apod.

03.02.2008 19:31:21
RadkaX
Český toplist nejlepších stránek Zvýšení návštěvnosti a reklama zdarma pro váš web :)) www.weblight.cz
Korálky - Czech Beadwork
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one