nejen o tvoření
Maso po mexikánsku - obrázek

Maso po mexikánsku - obrázek

750g libového vepřového masa, 1kg brambor, 60g Planty nebo jiného tuku, 1 malá cibule, 1 lžička papriky, 1 lžička chilli omáčky, špetka chilli, sůl, mletý pepř,

 

200g dlouhozrnné rýže, 300g čerstvého nebo mraženého hrášku, 200g žampiónů, 60g Perly nebo jiného tuku, špetka cukru

Maso nakrájíme na delší proužky. Omyté a oloupané brambory na malé kostičky, které dáme do studené vody. Oloupanou cibuli jemně usekáme, mražený hrášek necháme rozmrazit. Očištěné a oloupané žampiony nakrájíme na tenké plátky.

 

Na rozpálené Plantě v pánvi necháme zesklovatět cibuli, přidáme proužky masa, papriku a důkladně opečeme. Přidáme slité brambory, sůl, pepř, chilli omáčku a špetku práškového chilli. Přiklopené dusíme ve vlastní šťávě za občasného podlívání vodou asi 35 minut. Na 20g rozpálené Perly osmahneme rýži, zalijeme 1/4l vody a přiklopené dusíme na mírném ohni asi 20 minut. Hrášek povaříme v lehce ocukrované a osolené vodě do měkka, slijeme a promícháme s 20g Perly. Žampiony podusíme na zbývající Perle se solí a pepřem do měkka. Maso a brambory rozložíme na předehřáté talíře, dokola ozdobíme hromádkami rýže, žampionů a hrášku.

 

04.11.2007 16:52:53
RadkaX
Český toplist nejlepších stránek Zvýšení návštěvnosti a reklama zdarma pro váš web :)) www.weblight.cz
Korálky - Czech Beadwork
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one